Możliwości mieszania nawozów i przygotowanie cieczy roboczej
Przygotowanie cieczy roboczej
Przy pierwszym stosowaniu mieszanki zbiornikowej (np. z dodatkiem środków ochrony roślin), zaleca się wykonanie próbnego mieszania w małym naczyniu, w celu sprawdzenia czy nie zachodzą niepożądane reakcje.
Sporządzanie cieczy roboczej:
- napełnić zbiornik opryskiwacza do połowy wodą,
- włączyć mieszadło,
- wlać odmierzoną ilość nawozu VitaFer,
- dodać środek ochrony roślin (opcjonalnie),
- uzupełnić wodą do żądanej objętości.
Ciecz należy zużyć bezpośrednio po przygotowaniu. Po wykonaniu zabiegu opryskiwacz umyć wodą, chyba że zastosowany środek ochrony wymaga innego sposobu mycia. W celu osiągnięcie maksymalnych efektów, do oprysku należy używać tylko w pełni sprawnego opryskiwacza, który zapewnia równomierne rozprowadzenie cieczy roboczej na rośliny.
Możliwości mieszania nawozów
Uwaga!
- Nie należy mieszać ze sobą pewnych typów nawozów, ponieważ znacznie obniża to ich skuteczność. Aby sprawdzić, które nawozy można ze sobą mieszać, zapoznaj się z tabelą mieszania poniżej (kliknij na tabelę, by powiększyć).
- Nie należy dodawać środków ochrony roślin, które producent zabronił dodawać do konkretnych typów nawozów. Składy poszczególnych nawozów możesz sprawdzić w tabeli składów poniżej.
Dodatkowo:
Aby wykorzystać maksymalnie możliwości, które oferuje dolistne nawożenie roślin nawozami VitaFer, ważne jest, aby nawóz został zastosowany w odpowiednim momencie i przy spełnieniu określonych warunków. Aby sprawdzić okresy, w których powinno się nawozić konkretne uprawy danymi składnikami, zapoznaj się z planami nawożenia, które zostały przygotowane przez naszych specjalistów (Zalecenia uprawowe). Istotne jest również, aby prawidłowo zaplanować termin wykonania zabiegu, zważywszy na warunki atmosferyczne i inne czynniki. W tym celu zachęcamy do przeczytania artykułu "Planowanie terminu zabiegu". Podstawowa wiedza, którą tam uzyskasz, pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać możliwości, które oferują nawozy VitaFer.